Uzależnienie od alkoholu w dzisiejszych czasach dotyka coraz więcej ludzi, ale co jest przerażające to to, że młodzież oraz dzieci sięgają po napoje wysokoprocentowe częściej niż przed laty.
Skoro czytasz ten artykuł, na pewno jesteś rodzicem i zadajesz sobie pytanie, czy moje dziecko ma ten problem?
Jeśli masz podejrzenia, znaczy, że jest to tekst dla ciebie i dobrze jest się dowiedzieć więcej na stronie http://leczyc.pl/
1) Pamiętacie, że mieliście jakieś drobne, ale dziś okazało się, że ich nie ma.
To jedna z sytuacji, która powinna dać nam do myślenia i jeśli pojawia się cyklicznie np. przed weekendem, to warto się temu przyjrzeć bliżej.
2) Wasza Córka bądź Syn po powrocie do domu później niż zwykle, od razu ucieka do swojego pokoju, unikając rozmowy, chodź, zawsze rozmawialiście wtedy. Mamy tu przykład popijania ze znajomymi niedużych ilości, ale jest to również niepokojące, zwłaszcza jeśli przydarza się coraz częściej.
3) Obniżone oceny oraz opuszczanie lekcji w szkole jest kolejnym sygnałem, aby sprawdzić, gdzie chodzi na wagary i z kim, oraz dlaczego jego stopnie uległy pogorszeniu.
4) Poddenerwowanie i agresywne zachowanie naszych pociech, gdy muszą zostać w domu. Częstym zachowaniem się osób uzależnionych jest wymyślanie różnych zajęć poza domem, aby mieć możliwość wyjścia do sklepu i zakupienia alkoholu.
5) Częste zamykanie się w pokoju pod pretekstem nauki i częste usypianie podczas dnia. Niby nic dziwnego, ale jeśli wcześniej dziecko nigdy nie kładło się po szkole spać, a teraz robi to nagminnie, powinien być to już dla nas znak.
Opisane tu przykłady są najczęściej spotykanymi i najbardziej trafnymi sygnałami do tego, aby rozpocząć głębszą analizę tego, czy nasze dziecko przypadkiem nie jest uzależnione od alkoholu.